Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Punjenje amortizera...koliko je dugovecno?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
vojislavbb

vojislavbb


Muški Posts : 80
Join date : 04.07.2009
Age : 40
Location : Sombor, Novi sad

Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Empty
PočaljiNaslov: Punjenje amortizera...koliko je dugovecno?   Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Icon_minitimeUto Jul 14, 2009 11:59 am

Ljudi, zadnjica mi je na losem putu jako nemirna.

Voleo bih da mi neko kaze ko ima iskustva sa punjenjem amortizera, pogotovo toyotinih, koliko je to resenje dugovecno, posto ne planiram da menjam auto duze vreme a prelazim dobru kilometrazu..

Posto su novi amortizeri?

Dali neko ima stare a dobre? Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vojislavbb

vojislavbb


Muški Posts : 80
Join date : 04.07.2009
Age : 40
Location : Sombor, Novi sad

Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Punjenje amortizera...koliko je dugovecno?   Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Icon_minitimeUto Jul 14, 2009 12:08 pm

by the way radi se o toyoti celici 16 sti '91
Nazad na vrh Ići dole
celica

celica


Muški Posts : 71
Join date : 04.07.2009
Age : 41
Location : Cacak

Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Punjenje amortizera...koliko je dugovecno?   Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Icon_minitimeUto Jul 14, 2009 12:15 pm

moja iskustva kazu da je najbolje uzeti novo,..a ako nisi u mogucnosti,..opet solucija br 2 je da sa otpada uzmes i skines sa cel Sti i uzivas na otpadu nisu skupi i bolji su nego da kupujes neoriginalne po radnjama naravno prvo ih proveri da li su ok,..punjenje ne bih preporucio,...
Nazad na vrh Ići dole
Vladimir Korac

Vladimir Korac


Muški Posts : 36
Join date : 04.07.2009
Age : 43
Location : Valjevo

Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Punjenje amortizera...koliko je dugovecno?   Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Icon_minitimeSre Jul 15, 2009 2:59 pm

ja sam punio amorte pre 2 meseca i to po preporuci od mnogo drugara koji voze ozbiljne aute

ipak to nije bas tako sjajno resenje, tako da ti ne bi preporucio, vremenom ces postati nezadovoljan i moraces kad tad da kupis nove

originalni za sti su oko 115eur/komad, znaci prva ugradnja (nabavna cena) znaci ++++ 30eur najmanje
pa onda imas kayabu, tokico, bogie...oko 60eur nabavna cena, znaci nije ispod 80 u maloprodaji


a ja ne znam kako je kod sti, gti celice te generacije standardni amortizer?????
da li je pertlovan ili je na sraf???????

podigni zadnji tocak na dizalicu, zavuci ruku i zavrni zastitnu gumu i vidi da li je pertlovan ili na sraf, ako je na sraf veoma rado cu ti pomoci da ih sredis za male pare.

ovako izgleda na sraf
Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? 103-0333_IMG
Nazad na vrh Ići dole
Nasud E100

Nasud E100


Muški Posts : 7
Join date : 03.07.2009
Age : 41
Location : MML

Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Punjenje amortizera...koliko je dugovecno?   Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Icon_minitimeSre Jul 15, 2009 3:28 pm

Nisam ljubitelj tih zezancija, pogotovo kada je u pitanju sportski auto! Mogu da pogledam sutra u radnji za koliko bih mogao da ti nabavim kayabu.

Imaš pm...
Nazad na vrh Ići dole
vicenco

vicenco


Muški Posts : 8
Join date : 27.07.2009
Age : 42
Location : Zemun

Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Punjenje amortizera...koliko je dugovecno?   Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Icon_minitimeUto Jul 28, 2009 2:24 am

Ja sam se skoro raspitivao za mene jer imam isti problem sa zadnjim amortizerima,odradili su svoj i sad treba da ih menjam.
Što se tiče punjenja smarao sam sve likove koji su to radili ili nešto znaju o tome i niko mi to nije preporučio da radim. Za mene ne sećam se gde ali mislim da sa ugradnjom me izađu oko 13000 i to da stavim neke kvalitetnije. Tako da sam odlučio da prođe registracija pa da kupim nove ipak ne planiram da menjam auto a koliko vidim ni ti tako da sve što radm bolje da uradim kako treba a ne neko prelazno rešenje.
To ti je moje razmišljanje...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Punjenje amortizera...koliko je dugovecno?   Punjenje amortizera...koliko je dugovecno? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Punjenje amortizera...koliko je dugovecno?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: FORUM :: Servis & Odrzavanje-
Skoči na: