Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?

Ići dole 
+3
Celica STi
Vladimir Korac
vojislavbb
7 posters
AutorPoruka
vojislavbb

vojislavbb


Muški Posts : 80
Join date : 04.07.2009
Age : 40
Location : Sombor, Novi sad

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 3:56 pm

E kad svi nesto pitaju, da i ja saznam koju....

Radi se o sledecem, kada sam kupovao auto majstor koji je gledao je rekao da je bombona, ali je i dao primedbu da se malo cuju ventili i da ih treba presteliti ali je to na mom autu malo teze...

Posle sam cuo da ima dve vrste "teranja" ventila, navodno neko hidraulicno i mehanicko,ako ne gresim..., te je jedno od ta dva komplikovanije za stelu...

E pa ako ima neko ko mi moze reci kako se steluju ventili kod mene na autu i koliko mukotrpno to moze biti..

Naravno radi se o celici sa 4afe motorom 1,6 sti...

Hvala unapred na odgovorima
Nazad na vrh Ići dole
Vladimir Korac

Vladimir Korac


Muški Posts : 36
Join date : 04.07.2009
Age : 43
Location : Valjevo

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 1:32 am

Nista nije komplikovano, to su prosti mehanicki podizaci

ali moras to uraditi u nekom tojotinom servisu iz razloga sto "obicni" majstori nemaju plocice
za taj motor, a da ti narucujes i kupujes plocice ne isplati se, jer jedna kosta 6 eur a imas ih u 17 debljina, od 2.50mm do 3.30mm u podeli od 0.05mm

najbolje da auto ostavis uvece u servisu da bi oni ujutru uradili stelovanje na skroz hladnom motoru, Na tvom autu to traje 30 minuta.
Nazad na vrh Ići dole
vojislavbb

vojislavbb


Muški Posts : 80
Join date : 04.07.2009
Age : 40
Location : Sombor, Novi sad

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 1:39 am

Ok, a sta to znaci mehanicki?

Dali to znaci da bregasta tera ventile, i da ako mi pukne zupcasti mogu klipovi da mi sastave ventile?

Dali se to desava i sa toyotinim motorima?

Navodno ovi sto imaju hidraulicno teranje ventila kad pukne kajis ostanu im celi ventili...
Nazad na vrh Ići dole
Celica STi

Celica STi


Muški Posts : 59
Join date : 04.07.2009
Age : 35
Location : Munze

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 2:14 am

Hidraulicki podizaci ventila su samostelujuci!
Na svakoj EFI Celici...
Nazad na vrh Ići dole
Vladimir Korac

Vladimir Korac


Muški Posts : 36
Join date : 04.07.2009
Age : 43
Location : Valjevo

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 4:45 am

Citat :
Navodno ovi sto imaju hidraulicno teranje ventila kad pukne kajis ostanu im celi ventili...

To nema veze sa podizacima ventila, bili oni mehanicki ili hidraulicni motori se dela na

interference, kod njih pri pucanju kajisa/lanca klipovi stizu ventile
i
non-interference, kod njih moze da ti pukne kajis na 7k obrtaja, samo stavis drugi i teras dalje

4afe, 4age, 3sge, 3sgte su non-interferebce a verovatno i 7afe

svi VVTI i BEAMS su interference



Citat :
Hidraulicki podizaci ventila su samostelujuci!
Na svakoj EFI Celici...

Na kojoj to celi imas hidropodizace???
Nazad na vrh Ići dole
vojislavbb

vojislavbb


Muški Posts : 80
Join date : 04.07.2009
Age : 40
Location : Sombor, Novi sad

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 5:34 am

E to sam zeleo da cujem...

Hvala ti Vladimire...

I, naravno da cu zameniti kajis na vreme... Very Happy
To iz mene samo prica strah koji je rezultat dugogodisnje voznje inteference motora...
Nazad na vrh Ići dole
Truly

Truly


Muški Posts : 21
Join date : 16.07.2009
Age : 44
Location : Novi Sad

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 6:23 am

Vladimir Korac ::
Na kojoj to celi imas hidropodizace???

Vlado, na mojoj navodno.
Zamolio sam majstora da mi pogleda ventile i našteluje ih ako treba. Reče mi da imam samoštelujuće, tj. hidropodizače i da on nema šta tu da šteluje Question
Nazad na vrh Ići dole
celica

celica


Muški Posts : 71
Join date : 04.07.2009
Age : 41
Location : Cacak

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 6:32 am

Na celici se VELNTILI NE STELUJU, SAMOSTELUJUCI SU, provereno ljudi!Ne pipaj nista to je japanac, nista se ne steluje samo ces da pokvaris! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vladimir Korac

Vladimir Korac


Muški Posts : 36
Join date : 04.07.2009
Age : 43
Location : Valjevo

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 6:59 am

Ja CVRSTO stojim iza svega sto sam napisao Cool


http://www.lovehorsepower.com/MR2_Docs/mr2_valve_clearance_adjustment.htm

http://www.mr2-tech.com/bgb/mechanical/volume1/engine_mechanical.htm

http://www.celicatech.com/imagearchive/bgbonline/90alltrac/EM/EM.htm
Nazad na vrh Ići dole
vojislavbb

vojislavbb


Muški Posts : 80
Join date : 04.07.2009
Age : 40
Location : Sombor, Novi sad

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 7:02 am

Vidim, postavio sam zanimljivu temu...

Hajte da se dogovorimo, pa da znamo svi...
Nazad na vrh Ići dole
toske

toske


Muški Posts : 152
Join date : 01.07.2009
Age : 39
Location : Cacak

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 7:05 am

Temu postavljamo u lepljive!
Nazad na vrh Ići dole
CELICA_SARAJEVO

CELICA_SARAJEVO


Muški Posts : 35
Join date : 10.08.2009
Age : 44
Location : Sarajevo, BiH

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 7:56 am

Kolega Vladimir Korac je u pravu, u pitanju su pločice na ventilima. Znam iz vlastitog iskustva.
Nazad na vrh Ići dole
Celica STi

Celica STi


Muški Posts : 59
Join date : 04.07.2009
Age : 35
Location : Munze

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 11:10 am

Citat :
Na kojoj to celi imas hidropodizace???

Na svakoj EFI kao sto sam i rekao...
Pitaj bilo kog majstora, u praksi je malo drugacije od svega onoga sto procitate na internetu...
Nazad na vrh Ići dole
CELICA_SARAJEVO

CELICA_SARAJEVO


Muški Posts : 35
Join date : 10.08.2009
Age : 44
Location : Sarajevo, BiH

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 12:07 pm

Laughing Lave moj, pa gore sam napisao da znam iz vlastitog iskustva, kakav internet ba...
Već sam štimao ventile i pločice su na ventilima, jedino ako kažeš da nevjerujem svojim očima onda je OK. Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Vladimir Korac

Vladimir Korac


Muški Posts : 36
Join date : 04.07.2009
Age : 43
Location : Valjevo

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimePon Avg 31, 2009 3:08 pm

Takodje,
ja sam zimus kontrolisao moje i recimo da mi izduvni odstupaju 0.05, fabeicka mera je 0.20-0.30 a kod mene je trenutno 0.30-0.35

jedna zanimljivost, 3SGE SS III, znaci motor koji se nalazi u buljavoj 94-99 ima plocice unutar podizaca ventila (shims under bucket) i to je malo teze za stelovanje jer mora da se skidaju bregaste.

ostali motori do 94 god imaju plocice na podizacu (shims over bucket) i stelovanje je veoma jednostavno, bukvalno isto kao na zastavinim motorima
nadam se da je bar neko imao priliku da vidi kako se steluju ventili na jugu Rolling Eyes

kod ovog sistema podizaca bitno je veoma precizno uraditi stelovanje, kada se to jednom uradi mirni ste duuuuugo vremena, ako se ne varam preporuceni interval kontrole je 100 000km.

dok recimo honde imaju po meni veoma los sistem razvoda ventila sa klackalicama, kod njih je interval provere 20 000km



A hidropodizace necu da komentarisem study
ponavljanje je majka nauke
Nazad na vrh Ići dole
vojislavbb

vojislavbb


Muški Posts : 80
Join date : 04.07.2009
Age : 40
Location : Sombor, Novi sad

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimeUto Sep 01, 2009 4:44 am

Hmmm...od odgovora na moje pitanje nista...

Opustite se i druzite za promenu..

Samo cekam admina da vam se obrati....

I dalje cekam odgovor na moj zahtev da se dogovorite dali su samostelujuci ili ne...
Nazad na vrh Ići dole
Truly

Truly


Muški Posts : 21
Join date : 16.07.2009
Age : 44
Location : Novi Sad

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimeUto Sep 01, 2009 4:45 am

Pa ne znam, vidiš da su mišljenja podeljena. Možda da nazoveš ovlašćeni servis pa da njih pitaš?
Nazad na vrh Ići dole
Vladimir Korac

Vladimir Korac


Muški Posts : 36
Join date : 04.07.2009
Age : 43
Location : Valjevo

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimeUto Sep 01, 2009 5:24 am

Odgovor je dobio,

u OFF necu da zalazim

Over and Out Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
toske

toske


Muški Posts : 152
Join date : 01.07.2009
Age : 39
Location : Cacak

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimeUto Sep 01, 2009 6:55 am

Obavestenje za Celicu STi & Celicu_Sarajevo, OFFTOPIC, otvorite temu ako želite da raspravljate o razlikama kao i prednostima-manama Toyotinog odnosno Hondinog motora, prekopirajte vaše postove posto će ti postopvi sa ove teme biti obrisani.

Unapred zahvalni,
Administacija TcS
Nazad na vrh Ići dole
Celica STi

Celica STi


Muški Posts : 59
Join date : 04.07.2009
Age : 35
Location : Munze

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimeUto Sep 01, 2009 7:02 am

Ok, izvinjenje svima upuceno...
Nazad na vrh Ići dole
CELICA_SARAJEVO

CELICA_SARAJEVO


Muški Posts : 35
Join date : 10.08.2009
Age : 44
Location : Sarajevo, BiH

stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitimeUto Sep 01, 2009 11:10 am

lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Empty
PočaljiNaslov: Re: stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?   stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
stelovanje ventila na celici? koliko je to komplikovano?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Punjenje amortizera...koliko je dugovecno?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: FORUM :: Tehnicka Pitanja-
Skoči na: